Миргородська райСЮН

Категорії розділу
Виховні заходи [6]
Розробки занять [14]
Охорона природи [5]
Робота на НДЗД [8]
Тести [1]
Участь у конкурсах [0]
Листи [1]
Листи МОН,відділу освіти, райСЮН
Ми - це
Меню сайту
Відвідувачі
Новини
Біологія

«Методичний портал»

Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Акваріум
Наші друзі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Охорона природи

Рослини та тварини Полтавської області, які занесені до Червоної книги України cписок

Перелік рослин Полтавської області, занесених до ЧЕРВОНОЇ КНИГИ УКРАЇНИ

№ з/п

Вид рослин

№ з/п

Вид рослин

1

Альдрованда пухирчаста

26

Коручка чемерниковидна

2

Астрагал шерстистоквітковий

27

Косарики тонкі

3

Билинець довгорогий*

28

Лілія лісова

4

Бровник однобульбовий

29

Лунарія оживаюча

5

Брандушка різнокольорова

30

Любка дволиста

6

Булатка великоквіткова*

31

Пальчатокорінник м'ясосочервоний

7

Булатка червона*

32

Пальчатокорінник м'ясочервоний

8

Водяний горіх плаваючий*

33

Пальчатокорінник Фукса

9

Гніздівка звичайна

34

Пирій ковилолистий

10

Гронянка півмісяцева

35

Півники борові

11

Жировик Лезеля

36

Півонія вузьколиста*

12

Зозуленець блощичний*

37

Підсніжник білосніжний

13

Зозуленець болотний

38

Рябчик малий

14

Зозуленець обпалений

39

Рябчик руський

15

Зазуленець салеповий*

40

Рястка Буше

16

Зазуленець шоломоносний*

41

Сальвінія плаваюча

17

Зозулині сльози яйцевидні

42

Сон чорніючий

18

Зозулині черевички справжні*

43

Тюльпан дібровний

19

Ковила волосиста

44

Цибуля ведмежа

20

Ковила  вузьколиста

45

Шафран сітчастий

21

Ковила Граффа

 

МОХОПОДІБНІ

22

Ковила Лессінга

1

Десматодон ранда

23

Ковила Пірчаста

 

ЛИШАЙНИКИ

24

Коручка болотна

1

Целокаулон степовий

25

Коручка темно-червона*

 

 

* зірочкою позначені види, які, мабуть, зникли

Перелік видів рослин, які не занесені до Червоної книги України, але є рідкісними або такими, що перебувають під загрозою зникнення в природних умовах на території Полтавської області і віднесені до третьої категорії (ІІІ).

Затверджено РІШЕННЯМ Полтавської обласної ради від 16 червня 2000 р.

№ з/п

Вид рослин

№ з/п

Вид рослин

СУДИННІ РОСЛИНИ

1

Азинеума сірувата

43

Проліска сибірська

2

Аконіт дібровний

44

Пухирник звичайний

3

Аконіт шерстистовусий

45

Пухирник малий

4

Анемона лісова

46

Ранник весняний

5

Астрагал довголистий

47

Ряст Маршала

6

Астрагал пухнастоквітковий

48

Ряст порожнистий

7

Астрагал ріжковий

49

Серпій пурпуровий

8

Багатоніжка звичайна

50

Серпій увінчаний

9

Барвінок малий

51

Синюха голуба

10

Белевалія сарматська

52

Смовдь піскова

11

Бобівник трилистий

53

Сон широколистий

12

Валеріана висока

54

Тирлич звичайний

13

Верес звичайний

55

Тростяниця костицевидна

14

Веснівка дволиста

56

Фіалка висока

15

Вишня степова

57

Ефедра двоколоскова

16

Вовче тіло болотне

58

Зверобій гірський

17

Воловик Гмеліна

59

Зимолюбка зонтична

18

Волошка східна

60

Змієголовник Рюйша

19

Вужачка звичайна

61

Конвалія звичайна

20

Гадюча цибулька занедбана

62

Костянець волосовидний

21

Гіацинтик блідий

63

Котячі лапки дводомні

22

Гірчак зміїний

64

Латаття біле

23

Горицвіт весняний

65

Латаття сніжно- біле

24

Горицвіт волзький

66

Латук стиснутий

25

Громовик несправжньокрасильний

67

Ломиніс цілолистий

26

Грушанка круглолиста

68

Мигдаль степовий

27

Грушанка мала

69

Наперстянка великоквіткова

28

Егоніхон фіолетово-голубий

70

Оман високий

29

Ортилія однобока

71

Фіалка донська

30

Осока Буека

72

Хвощ великий

31

Осока житня

73

Хвощ лісовий

32

Очиток пурпуровий

74

Хвощ рябий

33

Папороть Ліннея

75

Чебрець Черняєва

34

Первоцвіт весняний

76

Черемиця Лобелієва

35

Перстач білий

77

Чина паннонська

36

Перстач прямостоячий

78

Шавлія австрійська

37

Півники карликові

79

Шавлія буквицелиста

38

Півники сибірські

80

Шавлія ефіопська

39

Півники угорськи

81

Шипшина Хржановського

40

Під'ялинник звичайний

82

Юринея гроновидна

41

Плаун булавовидний

83

Юринея харківська

42

Проліска дволиста

84

Яловець звичайний

МОХОПОДІБНІ

85

Сфагнум болотний

88

Сфагнум магеланський

86

Сфагнум відстовбурчений

89

Сфагнум обманливий

87

Сфагнум компактний

90

Сфагнум центральний

ЛИШАЙНИКИ

91

Корнікулярія степова

Примітки:
ІІІ категорія- рідкісні: види, популяції яких невеликі і які у даний час не належать до категорії "зникаючих" чи "вразливих", хоча їм загрожує небезпека.

Перелік тварин Полтавської області, занесених до ЧЕРВОНОЇ КНИГИ УКРАЇНИ

№ з/п

Вид тварин

№ з/п

Вид тварин

БЕЗХРЕБЕТНІ

ХРЕБЕТНІ

1

Бражник дубовий

1

Балобан

2

Бражник мертва голова*

2

Боревітер степовий*

3

Бражник Прозерпина*

3

Борсук

4

Бранхінекта східна*

4

Вечірниця велетенська

5

Бранхінектела середня

5

Вечірниця мала

6

Ведмедиця велика*

6

Видра річкова

7

Ведмедиця Гера

7

Гадюка степова східна

8

Ведмедиця- хазяйка

8

Гоголь

9

Ведмедиця чевонокрапкова

9

Горностай

10

Вусач великий дубовий

10

Дерехвіст степовий*

11

Вусач мускусний

11

Дрохва

12

Вусач земляний хрестоносець

12

Журавель сірий

13

Вусач червонокрил Келлера*

13

Журавель степовий*

14

Джиміль глинистий*

14

Змієїд

15

Джміль лезус*

15

Зуйок морський

16

Джміль мінливий*

16

Казарка червоновола*

17

Джміль пахучий*

17

Канюк степовий

18

Джміль пластинчастозубий*

18

Колпиця*

19

Джміль червонуватий*

19

Кроншнеп великий

20

Джміль яскравий*

20

Кулик- сорока

21

Дозорець- імператор

21

Кутора мала

22

Дрепанозурус дволикий*

22

Лебідь малий*

23

Жужелиця угорська

23

Лежень

24

Жук- олень

24

Лелека чорний

25

Жук самітник

25

Лунь польовий

26

Кошеніль польська*

26

Лунь степовий

27

Красотіл пахучий*

27

Марена дніпрвська*

28

Ксилокона звичайна*

28

Мідянка

29

Ктир гігантський*

29

Мишівка степова

30

Ктир шершнеподібний

30

Нічниця ставкова

31

Люцина*

21

Норка європейська*

32

Ляра анафемська*

32

Орел- карлик*

33

Махаон

33

Орел- могильник*

34

Мегахіла округла*

34

Орлан білохвіст

35

Мелітурга булавовуса*

35

Перев'зка звичайна*

36

Мнемозина

36

Підролик малий*

37

Пістрянка весела

37

Поручайник*

38

Подалірій

38

Пугач*

39

Поліксена

39

Реготун черноголовий

40

П'явка медична

40

Сипуха

41

Рефітоідес сірий

41

Сич волохатий*

42

Сатурнія мала*

42

Сич горбатий*

43

Сатурнія руда*

43

Скопа

44

Сатурнія середня*

44

Сорокопуд сірий

45

Синявець мелеагр

45

Стерлядь*

46

Сколія гігантська

46

Сокіл- сапсан

47

Стрічкарка тополева

47

Тушканчик великий*

48

Сфекс рудуватий

48

Тхір степовий*

49

Хромадорина двоока*

49

Ходулочник

50

Цераторій багаторогий*

50

Чапля жовта

51

Церцерис горбукувата*

51

Чеграва

 

 

52

Чернь білоока

* зірочкою позначені види, які, мабуть, зникли

Перелік видів тварин, які не занесені до Червоної книги України, але є рідкісними або такими, що постійно або тимчасово перебувають під загрозою зникнення в природних умовах на території Полтавської області.

Затверджено РІШЕННЯМ Полтавської обласної ради від 16 червня 2000 р.

№ з/п

Види тварин

Категорія

Класіфікація видів

БЕЗХРЕБЕТНІ

 

Клас Комахи

1

Богомол звичайний

ІІІ

Ряд Богомолові

2

Сатурнія велика

ІІІ

Ряд Лускокрилі

3

Павиноочка грушева

ІІІ

Ряд Лускокрилі

4

Павиноочка тернова

ІІІ

Ряд Лускокрилі

5

Язикан звичайний

ІІІ

Ряд Лускокрилі

6

Бражник очковий

ІІІ

Ряд Лускокрилі

7

Бражник джмелевидний

ІІІ

Ряд Лускокрилі

ХРЕБЕТНІ

 

Тип Хордові

8

Ропуха зелена

ІІІ

Ряд Безхвості

 

Клас Плазуни

9

Веретельниця ламка

І

Ряд Лускаті

10

Гадюка звичайна

ІІІ

Ряд Лускаті

11

Вуж водяний

ІІІ

Ряд Лускаті

 

Клас Птахи

12

Боривітер звичайний

І

Ряд Соколоподібні

13

Кібчик

І

Ряд Соколоподібні

14

Шуліка чорний

І

Ряд Соколоподібні

15

Осоїд

І

Ряд Соколоподібні

16

Куріпка сіра

ІІІ

Ряд Куроподібні

17

Курочка- крихітка

ІІІ

Ряд Журавлеподібні

18

Голуб- синяк

І

Ряд Голубоподібні

19

Сплюшка

І

Ряд Совоподібні

20

Чапля мала біла

ІІ

Ряд Лелекоподібні

21

Лебідь- шипун

ІІ

Ряд Гусеподібні

22

Чернь червоноголова

ІІ

Ряд Гусеподібні

23

Чернь чубата

ІІ

Ряд Гусеподібні

24

Широконоска

ІІ

Ряд Гусеподібні

25

Норець сірощокий

ІІ

Ряд Норцеподібні

26

Крячок світлокрилий

ІІ

Ряд Сивкоподібні

27

Крячок білощокий

ІІІ

Ряд Сивкоподібні

28

Сиворакша

І

Ряд Ракшоподібні

29

Очеретянка індійська

ІІІ

Ряд Горобиноподібні

30

Шишкар сосновий

І

Ряд Горобиноподібні

31

Кам'янка лиса

ІІ

Ряд Горобиноподібні

 

Клас Ссавці

32

Бобер

ІІІ

Ряд Гризуни

33

Соня лісова

ІІІ

Ряд Гризуни

34

Ховрах крапчатий

ІІІ

Ряд Гризуни

35

Ховрах малий

ІІІ

Ряд Гризуни

36

Куниця лісова

ІІІ

Ряд Хижі звірі

37

Кажанок північний

І

Ряд Рукокрилі

Примітки:
І категорія- зникаючі: види, що знаходяться під загрозою зникнення і збереження яких є малоймовірним, якщо продовжиться згубна дія факторів, що впливають на їх стан;
ІІ категорія- вразливі: види, які у найближчому майбутньому можуть бути віднесені до категорії "зникаючих", якщо продовжиться дія факторів, що впливають на їх стан;
ІІІ категорія- рідкісні: види, популяції яких невеликі і які у даний час не належать до категорії "зникаючих" чи "вразливих", хоча їм загрожує небезпека.

 

Категорія: Охорона природи | Додав: yulia (2014-11-10)
Переглядів: 2749 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Моя Україна
Флаги картинки
Урок патріотизму
Україна - Єдина!
Збираємо рюкзак
Сигнал "Увага всім
Небезпечні знахідк
Годинник
Новини
Конкурси
Вітаємо

    Січень

    7.01 Кононенко О.О.(н)

    14.01 Гречаний В.О.(н)

    14.01 Зосенко Л.Д.

    25.01 Педорич Т.І.

    Лютий

    4.02. Щербань Т.І.

    14.02 Шарко К.О.

    18.02 Гончаренко Н.І.

    21.02 Сидоренко Л.І.(н)

    27.02 Аршинова В.М.

    27.02 Фесенко М.В.

    Березень

    4.03 Денисова С.В.

    9.03 Гребінник Т.С.

    17.03 Гурина В.М.(Н)

    21.03 Мирошник С.В.

    27.03 Тютюнник Л.В.

    Квітень

    3.04 Сизоненко І.М.(н)

    8.04 Тетерюк С.Б.

    10.04 Руденко А.С.

    15.04 Кіпрач М.І.(Н)

    15.04 Кравченко Л.В.(Н)

    16.04 Белиба М.І.

    20.04 Кудренко Ю.Б.(н)

    26.04 Фесенко Я.В.

    Травень

    16.05 Політько О.І.

    24.05 Покровська О.І.

    26.05 Радченко С.І.

    29.05 Гришко В.Б.

    Червень

    3.06 Харченко Г.В.

    4.06 Смирний В.М.(Н)

    7.06. Гречана Б.В.

    17.06 Кухарук Л.В.

    Липень

    7.07 Щукіна Т.І.

    3.07 Семеренко Н.О.(Н)

    8.07 Калантай Н.В.

    11.07 Давиденко В.М.(Н)

    24.07 Яременко Н.В.

    25.07 Немченко О.В.

    29.07 Іщенко А.В.(Н)

    Серпень

    4.08. Скубій Л.С.

    16.08. Колісник І.В.

    16.08.Ященко В.М.

    19.08.Сербин С.Ю.

    24.08. Скляр І.Л.

    27.08. Демочко О.В.(Н)

    Вересень

    14.09 Шульга Н.В.

    15.09 Карпенко Ю.І.

    18.09. Кузьменко А.О.

    24.09. Дудніченко В.О.

    Жовтень

    1.10 Литвин Л.О.(Н)

    13.10 Давиденко В.І.

    15.10. Руденко І.І.

    25.10. Гвоздіковська Я.М.

    25.10 Станіславський В.М.

    31.10. Овлах І.С.

    Листопад

    29.11 Іщенко Н.В.

    Грудень

    8.12. Красюк Л.М.

    14.12. Юдько О.В.

    18.12 Хазай Н.В.

    25.12 Миколаєнко Л.В.

    31.12 Мисяк Р.В.(Н)

     
Афоризми
Сайт існує
Пошук

murgraisun@yandex.ua © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz