Ліс – безцінний дар природи. Значення його важко переоцінити. Це легені наших міст і сіл. Ліс – це природна скарбниця харчових, лікарських, декоративних рослин, джерело естетичних вражень і натхнення людини. А ще прихисток і дім для багатьох його мешканців.
«Ліс весною звеселяє, влітку прохолоду дає, восени годує, взимку жар дарує…» так говорить народна мудрість. Хто не знає, стільки добра та багатства дарує нам ліс? Можна сміливо стверджувати: ліс дає людині саме життя. А чи завжди ми платимо йому тим самим?
Юне серце завжди відкрите красі природи. Зачаровує солов’їна пісня, вабить голубінь річки, зворушує шепіт пшениці. З давніх – давен природа була основою життя людини. У ній знаходила людина все для задоволення своїх потреб: їжу, одяг, житло. Проте природа не безмежна у своїй щедрості. Не залишається байдужою до проявів егоїстичного ставлення до неї.
За висловом Будди: « Ліс – це особливий, безмежно добрий і безмежно щедрий організм, який не просить нічого для підтримки свого існування і який великодушно розсипає продукти власної життєдіяльності; він бере під захист усіх живих істот і пропонує тінь навіть лісорубові, який знищує його.
Як гарно в лісі! Ліси дарують нам затишок і красу. Вони оспівані у піснях, прославлені у віршах, зображені на картинах і фотознімках.
Кожне деревце повсякчас здійснює велику роботу. Поглинає шкідливі гази, що їх виділяють підприємства і транспорт, постачає атмосфері кисень. Дерева насичують повітря фітонцидами, які згубно впливають на хвороботворні мікроорганізми. А ще дерева – це велика база промислової сировини, що використовується в багатьох галузях народного господарства.
Ліс треба берегти! Обов’язково треба! Зникнуть ліси – зміліють ріки, загинуть звірі, риба, зміниться клімат. Земля перетвориться на пустелю. Ліс – невід’ємна, найістотніша частина природи.
Для того, щоб більше дізнатися про лісові багатства, виховати в дітей бережливе ставлення до оточуючого світу при Комишнянській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів цими днями почало роботу шкільне лісництво. На першому занятті перед учнями виступили керівник учнівського лісництва від ДП «Миргородський лісгосп» Кобець Іван Михайлович, інженер лісових культур Кальна Юлія Миколаївна та директор ДП «Миргородський лісгосп» Лабудяк Олександр Іванович . Всі разом обговорили плани майбутньої роботи.
Керівник учнівського лісництва
від школи Хазай Н. В.
|