Офіційно День домашніх тварин в Україні не відзначається. Але це не привід не святкувати це добре і домашнє свято. Як сказав Антуан де Сент-Екзюпері, "ти у відповіді за тих, кого приручив". Пам'ятайте про це. І обов'язково почастуєте в цей день своїх вихованців чим-небудь смачненьким.
Так склалося, що спочатку дане свято - Міжнародний день домашніх тварин, присвячувався всім одомашненим людиною тварин. Але з плином часу це свято отримало ще одну назву - День котів. Кішки є символом домашніх тварин, саме тому дане свято отримало другу назву.
Святкують Міжнародний день домашніх тварин в різних країнах світу по-своєму. Хтось в цей день дозволяє свої домашнім вихованцям робити всі заборонені раніше вчинки: рвати шпалери, гризти меблі, кататися на шторах і навіть їсти зі столу. Хтось направляється разом з домашнім тваринам в салон краси, хтось купує своєму улюбленцю величезна кількість смакоти, а хтось просто приділяє максимум уваги своєму пернатому, водоплаваючому або чотириногому другові.
Також цікаво знати, що Всесвітній день тварин (World Animal Day) — міжнародний день покликаний звернути увагу людства на проблеми решти мешканців планети Земля. Його святкують щороку, 4 жовтня.
Чомусь багато хто називає тварин нашими меншими братами. Звичайно ж, якщо врахувати той факт, що тварини в чомусь іноді можуть бути більш кмітливі ніж ми, або ж для них навколишнє середовище більш зрозуміле, ніж нам, то їх можна було б назвати нашими старшими братами. Однак очевидно одне - людина в переважній більшості випадків залишається чільною і домінуючою істотою, а тварини як правило пригнічуваними і ці відносини ніяк не можна назвати братніми.
Статистика постійно погіршується: кожну годину з лиця нашої планети Земля безповоротно зникають три види тварин. Навіть не віриться! Кожен день відходять в історію близько 70-ти видів флори і фауни нашої планети. Біологічне різноманіття Землі неухильно скорочується величезними темпами.
Ще в 1931-му році прихильники руху захисту природи, на Міжнародному конгресі, що проходив в італійській Флоренції, враховуючи сумну динаміку розвитку відносин людини і природи, ініціювали установити щорічний Всесвітній день захисту тварин, який було прийнято відзначати 4-го жовтня. Дата проведення Дня тварин була вибрана на честь дня пам'яті відомого католицького священика Франциска Ассизького, що помер 4-го жовтня 1226-го року, котрий вважається в католицькій культурі покровителем тварин.
У дні нашої сучасності, з боку численних товариств захисту тварин з різних країн світу, вже стало доброю традицією влаштовувати в цей день різноманітні масові заходи на тему захисту природи і тварин нашої планети. Не залишаються осторонь і країни колишнього соцтабору. Так, до прикладу, Україна за ініціативою Міжнародного фонду захисту тварин у 2000-му році приєдналася до цієї чудової традиції. День тварин проводиться з метою підвищення свідомості суспільства щодо необхідності захисту нашого з вами навколишнього середовища, а так само з метою підвищення активності у сфері захисту тварин, якої потребують не тільки тварини дикої природи, а й наші домашні улюбленці.
Лідируючу позицію у світі за чисельністю наявності домашніх тварин на душу населення займають Сполучені Штати Америки. Друга країна в світі - Російська Федерація, де в кожній третій родині містяться домашні тварини. Серед європейських країн на першому місці знаходиться Чехія, де в доброї половини чеських сімей є в наявності як мінімум один домашній питомец. Чехи так люблять своїх домашніх тварин, що приблизно чверть із них має документ про походження або родовід.
Всесвітній день тварин — це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох людей стали дійсно незамінними членами сім'ї.
|