Фахівці з Університетського коледжу Лондона проаналізували дані більше 6000 британців, що народилися в 1970 році. Коли учасникам було 10 років, їх батьків запитали, як часто діти дивилися телевізор і займалися спортом. Також вчені зафіксували ріст, вагу дітей та професії батьків, пише BBC.
У віці 42 років дослідники запитали добровольців, скільки часу вони проводили за переглядом телевізора, і наскільки активними вони були. Також учасників попросили оцінити стан свого здоров’я і вагу. Дослідження показало: добровольці, які багато дивилися телевізор у віці 10 років, у дорослому віці на 42% частіше проводили перед екраном більше трьох годин на день у порівнянні з тими, хто в дитинстві нечасто дивився телевізор.
Учасники, які дивилися телевізор протягом, як мінімум, трьох годин в день, в основному оцінювали стан свого здоров’я як “поганий” або “середній”. Крім того, такі люди часто мали надлишкову вагу або страждали від ожиріння. Батьки цих добровольців нерідко теж мали надлишкову вагу. Їх робота в основному була рутинною або чисто фізичною. Сини і дочки працівників фізичної праці у віці 42 років дивилися телевізор більше 3 годин на день у два рази частіше, ніж діти менеджерів. Фахівці врахували професію самих учасників.
За словами вчених, працівники фізичної праці активні на роботі, і вдома вони воліють відпочивати, сидячи перед телевізором. Для дітей це може стати моделлю поведінки, якої вони будуть слідувати в майбутньому. У сучасних дітей на зміну телевізорів приходять комп’ютери, смартфони і планшети. У кожному разі, фахівці настійно рекомендують привчати дитину до активного відпочинку.