Миргородська райСЮН

Ми - це
Меню сайту
Відвідувачі
Новини
Біологія

«Методичний портал»

Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Акваріум
Наші друзі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2014 » Жовтень » 27 » Програма GLOBE
2:15 PM
Програма GLOBE

GLOBE в Україні - частина міжнародної практичної науково-освітньої програми для учнів шкіл та позашкільних навчальних закладів "Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля". Мета програми - підтримка та сприяння співпраці учнів, вчителів та науковців у дослідженні навколишнього середовища, Землі як системи та їх динаміки. GLOBE тісно співпрацює з Національним управлінням з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA), Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) та Національним науковим фондом (NFS).

«GLOBE - це ідеальна програма для залучення дітей до науки»
- нобелівський лауреат доктор Ленн Ледерман.

Хто займається програмою?

Програма GLOBE була заснована у День Землі в 1995 році. З того часу 112 країн стали учасниками програми. Завдяки зусиллям світової спільноти GLOBE, тренування за програмою пройшло більше 19 000 вчителів, що представляють майже 24 000 шкіл по всьому світу. Понад 1,5 мільйон учнів долучилися до програми - провели та внесли до бази даних GLOBE більше 120 мільйонів вимірювань, які вони використали у власних дослідницьких проектах.

Учні, вчителі та науковці з усього світу можуть спілкуватися та навчатися через мережу шкіл програми GLOBE. Батьки та випускники програми також підтримують заняття учнів програмою.

Україна приєдналася до програми в 1999 році, а з 2001 координатором програми GLOBE в Україні є Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН. Сьогодні за програмою займається 130 українських шкіл та позашкільних навчальних закладів. Загалом вони об'єднують 450 учнів, які внесли понад 17 000 інформаційних даних до міжнародної бази даних GLOBE. В Україні програма GLOBE заручилася підтримкою Міністерства освіти та науки, а також Міністерства екології та природних ресурсів.

Школи GLOBE : 27,287
Вчителі : 19,181
Внесених даних на сайті globe: 120,541,171

Програма GLOBE - "Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля" - це міжнародний практичний науково-освітній проект, який об'єднує зусилля учнів, учителів і вчених-дослідників, спрямовані на отримання додаткової інформації про навколишнє середовище шляхом збору даних і проведення спостережень.

GLOBE - це наука та освіта, а не лише вивчення наукових дисциплін. Як наукова та освітня програма, GLOBE не починається і не обмежується лише збором даних. Вчені збирають дані спостережень за змінами навколишнього середовища для розуміння явищ та процесів, які відбуваються у природі - те саме роблять і школярі.

Програма GLOBE має п'ять основних напрямків дослідження:

1. Атмосфера
Атмосферні умови можуть мати важливий вплив на типи рослин і тварин, які можуть жити на певній території, а також на формування ґрунту. Атмосферні вимірювання, зібрані учнями GLOBE важливі для вчених, що вивчають погоду, клімат, ґрунтово-рослинний покрив, фенологію, екологію, біологію, гідрологію та ґрунти.

Посібник з атмосферних досліджень можна завантажити: українською, російською та англійською мовами.

2. Наземний покрив/Біологія
Розрізняють природний і змінений наземний покрив. Території зі зміненим наземним покривом включають міські та промислові зони, сільськогосподарські райони і транспортні зони. Території з природним наземним покривом - це природні середовища існування: пустелі, ліси, водойми тощо. Всі живі істоти - включаючи людину - залежать від середовища їх проживання, тобто від наземного покриву. Наземний покрив забезпечує притулок, їжу і захист. Наземний покрив прямо впливає на види тварин, які населяють територію.

Посібник з наземного покриву/біології доступний російською та англійською мовами.

3. Земля як система
Розуміння Землі як системи вимагає дослідження усіх зв'язків між обов'язковими компонентами цієї системи: атмосферою, кріосферою, гідросферою, літосферою та біосферою. Програма GLOBE допомагає учням зрозуміти, як працює Земля як система шляхом збору даних та проведенні досліджень.

Фенологія - вивчення реакції живих організмів на сезонні зміни у навколишньому середовищі - є ключовим компонентом напрямку досліджень Земля як система. Зміни тривалості вегетаційного періоду, інтервалу між озелененням і опаданням листя, можуть бути ознакою глобальної зміни клімату.

Посібник з напрямку досліджень Земля як система доступний російською та англійською мовами.

4. Ґрунтознавство
Ґрунт - це тонкий поверхневий пухкий шар земної кори, який є дуже важливим, хоч і обмеженим природним ресурсом, який зачіпає кожну частину екосистеми. Ґрунти утримують поживні речовини і воду для рослин і тварин. Ґрунти також фільтрують і очищують воду, можуть змінити хімічний склад води. Ґрунти зберігають та передають тепло і впливають на температуру атмосфери.

Посібник з ґрунтознавства доступний російською та англійською мовами.

5. Гідрологія
Вода бере участь у багатьох важливих природних хімічних реакціях і є гарним розчинником. Зміна будь-якої частини системи Землі, наприклад, кількості або типу рослинності в регіоні залежить від гідрологічного режиму території. Дощ зі снігом захоплюють аерозолі з повітря. Кислотні води повільно розчиняють каміння і скелі, виносячи розчинені твердих речовин у водойми. Розчинені або суспендовані домішки визначають хімічний склад води. Поточні моніторингові програми в багатьох районах світу охоплюють лише кілька водойм, а вимірювання проводяться кілька разів на рік. Студенти GLOBE надають цінні дані, які допоможуть заповнити ці прогалини і поліпшити наше розуміння природних вод Землі.

Посібник з гідрології доступний російською та англійською мовами.

Програма розроблена для школярів віком від п'яти до шістнадцяти років. За допомогою уніфікованих методів спостереження діти збирають дані про навколишнє середовище, надсилають їх в центр оброблення даних через комп'ютерну мережу Internet, отримуючи яскраві наочні зображення, побудовані на основі їх даних та інформації, переданої іншими школами світу, які залучені до програми GLOBE. Водночас це відкриває можливість використовувати ці дані в освітніх та науково-дослідницьких цілях, а також співпрацювати з вченими, іншими учнями і товариствами, які займаються програмою GLOBE, в усьому світі.

Роль вчителя полягає стимулюванні та підсиленні природного інтересу своїх учнів. Інтерес учнів може приймати вигляд запитання, на яке вони хочу знайти відповідь, і збирання даних є частиною відповіді на це питання. Записування, узагальнення та аналіз даних є необхідною складовою процесу, що передує знаходженню відповіді, новим здогадкам та відточуванню питань, а звітування даними є важливим для GLOBE з точки зору надання учням наукового досвіду. Теоретичні знання отримуються під час різних досліджень для того, щоб включити отримані вимірювання у науковий контекст, а дискусії і приклади надаються для того, щоб навчитися аналізувати дані. Навчальні уроки допомагають вчителям підготувати учнів до збору даних, допомогти учням зрозуміти зв'язок науки з їх вимірюваннями, а також сприяють зусиллям учнів досягти результату за рахунок різних технік аналізу.

На сайті GLOBE міститься вся інформація для того, щоб розпочати дослідження за протоколами GLOBE в навчальному закладі. Вчителі мають вибрати той вид досліджень та занять, які допоможуть їм досягти поставлених навчальних цілей. Уроки біології, екології, фізики, географії та навіть англійської мови можуть стати більш цікавими, якщо додати до них елемент практичної роботи. Позначки навчальних рівнів - початковий (1-4 класи), середній (5-8 класи), старший (9-12 класи) - допомагають вчителю швидко підібрати потрібний матеріал з огляду на освітній рівень своїх учнів та їхнього віку.

GLOBE забезпечує матеріалами для підтримки учнів у процесі наукового дослідження. Опубліковані описи практичних робіт та вимоги до обладнання надають учням достатньо інформації так, що вони можуть бути впевнені, що їхні виміри є точними та їх можна порівнювати з даними з різних куточків світу. У посібнику «Програма GLOBE Руководство для учителей (1997)» (GLOBE Teacher's Guide) ви можете знайти всю теоретичну інформацію, необхідну для аналізу даних експериментів.

Процес спостереження за явищами та процесами, які відбуваються у навколишньому середовищі GLOBE, аналіз отриманих даних, спілкування з іншими учасниками програми, обмін досвідом та величезний об'єм цікавої та пізнавальної інформації про нашу Землю - це те, що зробить ваші уроки не тільки цікавими, а корисними для всього людства!

Переглядів: 573 | Додав: metodustraisun | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Моя Україна
Флаги картинки
Урок патріотизму
Україна - Єдина!
Збираємо рюкзак
Сигнал "Увага всім
Небезпечні знахідк
Календар
«  Жовтень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Годинник
Новини
Конкурси
Вітаємо

  Січень

  7.01 Кононенко О.О.(н)

  14.01 Гречаний В.О.(н)

  14.01 Зосенко Л.Д.

  25.01 Педорич Т.І.

  Лютий

  4.02. Щербань Т.І.

  14.02 Шарко К.О.

  18.02 Гончаренко Н.І.

  21.02 Сидоренко Л.І.(н)

  27.02 Аршинова В.М.

  27.02 Фесенко М.В.

  Березень

  4.03 Денисова С.В.

  9.03 Гребінник Т.С.

  17.03 Гурина В.М.(Н)

  21.03 Мирошник С.В.

  27.03 Тютюнник Л.В.

  Квітень

  3.04 Сизоненко І.М.(н)

  8.04 Тетерюк С.Б.

  10.04 Руденко А.С.

  15.04 Кіпрач М.І.(Н)

  15.04 Кравченко Л.В.(Н)

  16.04 Белиба М.І.

  20.04 Кудренко Ю.Б.(н)

  26.04 Фесенко Я.В.

  Травень

  16.05 Політько О.І.

  24.05 Покровська О.І.

  26.05 Радченко С.І.

  29.05 Гришко В.Б.

  Червень

  3.06 Харченко Г.В.

  4.06 Смирний В.М.(Н)

  7.06. Гречана Б.В.

  17.06 Кухарук Л.В.

  Липень

  7.07 Щукіна Т.І.

  3.07 Семеренко Н.О.(Н)

  8.07 Калантай Н.В.

  11.07 Давиденко В.М.(Н)

  24.07 Яременко Н.В.

  25.07 Немченко О.В.

  29.07 Іщенко А.В.(Н)

  Серпень

  4.08. Скубій Л.С.

  16.08. Колісник І.В.

  16.08.Ященко В.М.

  19.08.Сербин С.Ю.

  24.08. Скляр І.Л.

  27.08. Демочко О.В.(Н)

  Вересень

  14.09 Шульга Н.В.

  15.09 Карпенко Ю.І.

  18.09. Кузьменко А.О.

  24.09. Дудніченко В.О.

  Жовтень

  1.10 Литвин Л.О.(Н)

  13.10 Давиденко В.І.

  15.10. Руденко І.І.

  25.10. Гвоздіковська Я.М.

  25.10 Станіславський В.М.

  31.10. Овлах І.С.

  Листопад

  29.11 Іщенко Н.В.

  Грудень

  8.12. Красюк Л.М.

  14.12. Юдько О.В.

  18.12 Хазай Н.В.

  25.12 Миколаєнко Л.В.

  31.12 Мисяк Р.В.(Н)

   
Афоризми
Сайт існує
Пошук
Архів записів

murgraisun@yandex.ua © 2020
Безкоштовний хостинг uCoz