ЛЕПЕШНЯК, рідко ЛЕПЕШНИК, а, чол. (Glyceria, R. Br.). Багаторічна трава родини злакових, що росте на дуже зволожених ґрунтах. Дно і укоси [осушних] каналів заростають вологолюбними рослинами — частухою подорожниковою, рогозою широколистою, вехою водяною, осокою, лепешняком водяним (Колгоспник України, 10, 1958, 41); Ноги затремтіли у Віті — не встояв на пеньку, плюснув у калюжу, помчав з-під мосту лепешником у лози (Степан Васильченко, II, 1959, 192).
...
Читати далі »
|
[ Добавить новость ]
У гущі лісу, крім ягід, грибів і горіхів, чимале місце займають трав'янисті їстівні рослини. У нашій країні налічується більше 200 видів харчових рослин, які здавна використовуються замість овочів і зелених культур. Деякі дикі їстівні рослини утворюють суцільні зарості на великих територіях, тільки простягни руку і візьми - ось вони, подарунки природи. Зусилля і час, проведений за збором трав, не тільки збагатять наш стіл, зроблять більш повноцінним повсякденне харчування, а ще й окупляться здоров'ям, знімуть нервову напругу. Аматори збору харчових і лікувальних трав називають своє захоплення «зеленим полюванням». Так, це полювання не менш захоплююче, ніж тихе полювання за грибами.
У наші дні багато дикорослих рослин виявилися незаслужено забуті, але ж вони представляють енергетичну харчову цінність: до осені в коріннях, кореневищах і плодах накопичується багато крохмалю, інсуліну, цукрів, білків, у насіннях - жирів. По калорійності дикі рослини не уступа
...
Читати далі »
|
[ Добавить новость ] |